They even serve some drinks. When i had a taste of the gim (laver), i also decided to buy because it's delicious.
A jar of gim is just $10. It's cheaper than buying gim in the market because it is pressed hard. You can't even recognize that there are two pieces of gim when you eat and it's hard to separate them.
The gim is seasoned with soy sauce, ginger, garlic, sugar, sesame seeds, glutinous starch syrup, anchovy, etc...
No comments:
Post a Comment